praktyczny blog o pomiarach i automatyce przemysłowej

bo w automatyce liczą się ludzie

Odwadniacze – ich diagnostyka i prawidłowe zarządzanie instalacją pary i kondensatu

Diagnostyka odwadniaczy parowych z narzędziem do ich zarządzania to innowacyjne połączenie, które możesz zastosować w swoim zakładzie już dziś. Tego typu rozwiązanie to przede wszystkim możliwość zmniejszenia strat energii oraz potężna broń w walce o efektywność i stan środowiska naturalnego. Bo odwadniacze i ich stan to sprawa kluczowa.

Odwadniacze – inteligentne rozwiązanie w ich diagnostyce

SAGE® to zaawansowany software, dzięki któremu możemy diagnozować posiadane odwadniacze. Dzięki niemu dokładna diagnostyka odwadniaczy i ciągłe analizowanie danych związanych z systemem odwadniania instalacji parowych nie stanowią już problemu. Użytkownik ma możliwości stworzenia bazy odwadniaczy, które można pogrupować wedle typów, rodzaju przyłączy, marki i poprawności działania. Może również sprawdzać ich żywotność, otrzymywać wykresy, dokładne raporty i przebieg ich pracy. Wszystkie dane są bezpieczne i chronione. System zbudowany jest na uznanych platformach technologicznych i obsługiwany z centrum danych poziomu 3+, zapewnia 99,982% czasu sprawności. Ponadto zapewnione jest szyfrowanie https i zgodność z SSAE 16, a kopie zapasowe są zautomatyzowane. Dostęp do programu możliwy jest zarówno na urządzeniach mobilnych korzystających z systemu Android i Apple, jak i urządzeniach stacjonarnych. Istotne, że dostęp ten możliwy jest również, gdy urządzenie nie jest połączone z Internetem. Aplikacja do mobilnego wykorzystania SAGE® posiada intuicyjny interfejs użytkownika i sprawia, że możemy ręcznie zaktualizować stan odwadniaczy.

Odwadniacze - diagnostyka w programie SAGE®
Odwadniacze – diagnostyka w programie SAGE®

 

Diagnostyka odwadniaczy za pomocą wersji mobilnej i urządzeń stacjonarnych

Dzięki oprogramowaniu w prosty sposób możemy stworzyć bazę odwadniaczy oraz pogrupować je według lokalizacji, budynków czy wydziałów. Pamiętajmy, że korzystając z wersji mobilnej, mamy do dyspozycji uproszczoną wersję – aplikacja na telefonie służy przede wszystkim do zbierania danych na obiekcie i eliminowania ich dublowania. Odwadniacz możemy wpisać do dowolnej grupy, wybierając jego producenta, typ, model, rodzaj i wielkość przyłącza, ciśnienie robocze. Możemy zrobić również jego zdjęcie. Ponadto mamy możliwość opisać każdy odwadniacz – jakie ma zawory odcinające,  zaznaczyć czy jest obecny filtr siatkowy czy zawór zwrotny.

SAGE - aplikacja na telefonie do zarządzania i diagnostyki odwadniaczy
SAGE – aplikacja na telefonie do zarządzania i diagnostyki odwadniaczy

Na komputerze, SAGE® to zaawansowany program, który służy do analizy danych dotyczących zebranych odwadniaczy oraz generowania raportów. Użytkownik ma możliwość obserwacji trendów zużycia pary oraz monitorować sytuacje na liniach pary i kondensatu. Raporty natomiast dostarczają szczegółową wiedzę o typach i rodzajach odwadniaczy zastosowanych do konkretnej aplikacji oraz ewentualnych stratach finansowych.

Obraz z analizy trendu zużycia pary
Obraz z analizy trendu zużycia pary
Diagnostyka odwadniaczy  – Tester SAGE UMT®

Mobilnym narzędziem do diagnostyki odwadniaczy jest tester SAGE UMT®. Urządzenie korzysta z metodologii pomiarów temperatury i ultradźwięków. Automatycznie dostarcza wiarygodne, powtarzalne wyniki, jednocześnie minimalizuje błędy ludzkie podczas przeprowadzanych badań. Posiada wbudowane sensory do pomiaru temperatury i ultradźwięków, czytnik tabliczek RFI (Radio Frequency Identyfication), za pomocą których w bardzo prosty sposób możemy zidentyfikować odwadniacz.

Przenośny tester SAGE® UMT do diagnozowania odwadniaczy
Przenośny tester SAGE® UMT do diagnozowania odwadniaczy

Tester łączy się z programem SAGE® za pomocą bluetooth’a i wyposażony jest w baterię wytrzymującą do 10 godzin pracy bez konieczności ładowania. SAGE® UMT uruchamiany jest za pomocą jednego przycisku lub poprzez aplikację w telefonie. Ponadto wyposażony jest w kaburę, która służy do łatwego przechowywania podczas przemieszczania się po obiekcie. Istotne jest również to, że tester diagnozuje każdy typ odwadniacza wszystkich producentów na rynku.

Dzięki oprogramowaniu i testerowi SAGE® UMT w łatwy sposób można zarządzać utrzymaniem ruchu, diagnozować aktualny stan odwadniaczy, weryfikować prawidłowość ich doboru dla danej aplikacji, sprawdzać ich żywotność i przede wszystkim zmniejszać straty energetyczne. Zaznaczyć należy, że SAGE® podnosi zarządzanie systemem parowym na nowy i przełomowy poziom.

Odwadniacze – ich diagnostyka i prawidłowe zarządzanie instalacją pary i kondensatu

Najnowsze

Automatyzuj wzorcowanie

Bez papieru, bez błędów, bez straty czasu. Szybko, sprawnie, efektywnie. Automatyzuj wzorcowanie dzięki Zintegrowanemu Systemowi Wzorcowania Beamex pozwalającemu na optymalizację częstotliwości wzorcowania i minimalizuje ryzyko

Czytaj więcej »

POBIERZ E-BOOK

Chesz być na bieżąco?
Zapisz się do naszegoNEWSLETTERA!

Pomiary wilgotności

Czym mierzyć wilgotność peletu?

Za sprawą przyjętej polityki, zwiększającej udział energii ze źródeł odnawialnych, rynek peletu, rozwija się dynamicznie od kilku lat w całej Unii Europejskiej. Również w Polsce

Czytaj więcej »
Akademia Automatyki

Dołącz do nas!

Wypełnij formularz subskrypcji i bądź na bieżąco